Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Forever

 

2090 FOREVER

(Faraday – Wendekreis – Gotthard)

Tmavý hnědák ČT s mírami při zápisu do PK: 173, 183, 193, 22,5 cm, narozen 28.5.2003. Je synem vynikajícího hannoverského ryzáka Faraday a hnědé hannoverské klisny Walzertraum po legendárním hnědém Wendekreis.

Otec Faraday je synem jednoho z nejlepějších producentů skokových koní na světě, hřebce For Pleasure. Faraday úspěšně absolvoval körung hřebců a následně i 300 denní test se závěrečnými výkonnostními zkouškami. Poté byl stájí Mustang Lučina zakoupen do ČR. U nás pokračoval ve velmi úspěšné sportovní kariéře. V seriálu KMK při finále jako šesti a pětiletý zvítězil, jako čtyřletý skončil 3. Dále byl 2x účastníkem světového šampionátu mladých koní v Belgickém Lanakenu a následně úspěšně pokračoval v mezinárodním parkurovém sportu až do úrovně 160cm. Faraday byl abnormálně charakterní a výborně jezditelný hřebec, což zúročil právě ve své sportovní kariéře. Výborná matka Forevera Walzertraum zanechala v chovu další 2 syny po Raphael. Dcera Walzertraum Goldika (Graf Czech) dosáhla v parkurovém sportu úrovně 150cm.

Forever absolvoval svou sportovní kariéru v sedle své výborné jezdkyně Veroniky Jelínkové s pozvolným vývojem. Prvním velkým úspěchem na sebe upozorňují v roce 2011, kdy jsou Mistry ČR v kategorii starších juniorů. V roce 2013 berou stříbrnou medaili v kategorii mladých jezdců. O rok později spolu zvítězí v Grand Prix Rozálka cup na 150cm. Ve stejném roce jsou účastníky EUROPEAN JUMPING CHAMPIONSHIP 2014 AREZZO v kategorii mladých jezdců a získávají 2. místo v soutěži Last Chance 140cm. V tomto roce je Forever uchovněn na základě dosažených sportovních výsledků. V roce 2015 opět získávají stříbro z MČR v kategorii žen a vítězí ve VC Opavy. Během velmi úspěšné společné sportovní kariéry získává dvojice další vítězství a krásná umístění ze závodů mezinárodní úrovně v obtížnodti 145 - 150cm.

Forever je představitelem původního hannoverského typu koně. Je to hřebec silného fundamentu s pevnou kostrou, který zdědil po svých předcích. Je kvalitního exteriéru s výrazně vyvinutými a patřičně osvalenými tělesnými partiemi, s dobře vyvinutými a zdravými kopyty. Disponuje zdravím, konstituční tvrdostí, dobrou živitelností a bezproblémovostí při ošetřování. Je to hřebec vynikajícího a ohromně klidného charakteru se smyslem pro komunikaci. Vždy chce všemu porozumět. Je velmi inteligentní, rozumný a příjemně temperamentní. Je výborně jezditelný. Jeho přirozená elasticita těla s prostornými chody ve vlastní přirozené rovnováze vám dává opravdový požitek z jízdy. Skok silný, pozorný a elastický. Foreverova chovatelská hodnota je díky jeho přednostem velmi vysoká. A díky vynikajícímu rodokmenu, maximální prokázané sportovní výkonnosti jak vlastní tak otce včetně jeho předků, dále s výkonností v rodině ze strany matky, je pravděpodobnost dědičnosti Foreverových vlastností velmi vysoká.

Chovatelským cílem připáření Forevera je zlepšení charakteru, konstituce, tolik žádoucí elasticity těla, mechaniky pohybu, jezditelnosti, pracovitosti a skokových schopností. V sezoně 2019 přirozená plemenitba na stanici Nový Jičín Žilina u MVDr. Ivo Šturma. Objednávky u Antonína Kutálka na tel. 778010216nebo MVDr. Ivo Šturma na tel.602730535. Info. také na www.farmanj.cz nebo katalog plemenných hřebců pro rok 2019 od SCHČT.

 

TOPlist